Hasábburgonya? Kész. Guacamole? Már a tálban. Sajt? Felszeletelve. Koktélparadicsom? Az is kéznél van. De ne felejtsük el az előételek sztárját: a hummuszt! Eredetileg a Közel-Keletről származik ez az egyszerű, főtt csicseriborsón alapuló recept, amely kevés hozzávalót igényel: főtt csicseriborsóval (házi vagy konzerv), fokhagymával, citromlével, tahinivel (szezámpüré), vízzel, sóval és egy csepp olívaolajjal készül. A fűszerezéshez egy csipet fűszert, például kömény- és szezámmagot, vagy apróra vágott petrezselymet is használhatunk.
A 100%-ban házi készítésű változathoz főzzük meg a csicseriborsót egy éjszakán át tartó áztatás után. Még gyorsabb, ha konzerv csicseriborsót használunk. Óvatosan öblítsük és csepegtessük le, mielőtt összeturmixoljuk egy-két gerezd fokhagymával, citromlével és az egyéb hozzávalókkal. Ha túl pépesnek tűnik, adjunk hozzá 1-2 evőkanál hideg vizet, majd tegyük a hummuszt a hűtőszekrénybe. Egy doboz kész csicseriborsó pürével rengeteg időt takaríthatunk meg, amelyhez már csak a fűszereket kell hozzáadni: nehéz ennél egyszerűbb receptet találni. Turmixoljuk össze alaposan és élvezzük a finom ízeket!
Annak ellenére, hogy a „hummus” szó „csicseriborsót” jelent, manapság számos egyéb verziója létezik ennek az egyszerű receptnek. A csicseriborsót helyettesíthetjük főtt fehérbabbal, de akár friss vagy fagyasztott zöldborsóval is. Fűszerezés előtt sokáig turmixoljuk, hogy teljesen sima pürét kapjunk. Ha színesítenénk a hummuszt, adjunk zöldségeket a kedvenc alapreceptünkhöz, de akár a céklás hummuszt is kipróbálhatjuk! Annyiféle változat létezik, érdemes mindet kipróbálni! A kész hummuszt tetszés szerint sárgarépa hasábokkal, szeletekre vágott uborkával, pitával, bagettel és különféle kenyerekkel tálaljuk.
Minden konyhának megvan a saját hummusz receptje!